AktüelPolitikaİki Toplumlu Barış İnisiyatifi’nden liderlere destek eylemi

İki Toplumlu Barış İnisiyatif'i " Birleşik Kıbrıs Çözüm, Birleşme ve Barış için Yürüyelim!" sloganıyla Perşembe akşamı eylem düzenliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 6, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İki Toplumlu Barış İnisiyatif’i ” Birleşik Kıbrıs Çözüm, Birleşme ve Barış için Yürüyelim!” sloganıyla Perşembe akşamı eylem düzenliyor.

Eylem eş zamanlı olarak Kuzeyde 19:00’da Kuğulu Park (Girne Kapısı)’tan Lokmacı sınır kapısına yürüyüş ve Güneyde saat 19:00’da OXI Meydanın’dan Ledra Sokağı’na yürüyüş şeklinde düzenlenecek.

19:30’da ise Lokmacı sınır kapısındaki Ara Bölge’de buluşulacak.

İşte açıklama:

8 Ağustos 2019 Perşembe, 19:30 Guterres Çerçevesi temelinde bekleyen 6 konu için stratejik bir anlaşmaya varılması için derhal müzakere masasına dönülmesini talep ediyoruz!

İki toplum Liderini, İki-toplumlu, İki Bölgeli Federasyon temelinde Çözüm, Yeniden Birleşme ve Barış isteyen Kıbrıslı Rum ve Türkler’in sesini duymaya çağırıyoruz!

Çözüm, Yeniden Birleşme ve Barış için kararlı ve kesin adımlara ihtiyacımız var: Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’ne, önerdiği Çerçeve’nin herhangi bir ön koşul olmaksızın müzakere temelini oluşturacağına dair net bir cevap.

Crans Montana’da üzerinde anlaşmaya varılmış konulara saygı duyulacağına dair net bir taahhüt. Çözüm, Birleşme ve Barış için Yürüyoruz 8 Ağustos 2019, Perşembe Ø Kalıcı bölünmeye giden yol, almak istediğimiz yol değil!

Yeniden bir şiddete varacak olan yol, izlenecek yol değil!

Doğal gaz rezervlerinin adamızın ortasına düşen yeni bir lanet olmasına izin veremeyiz! Ø Mağusa’nın yeni bir çatışma alanı olmasına izin veremeyiz!

Güney: 19:00’da OXI Meydanın’dan Ledra Sokağı’na yürüyüş

Kuzey: 19:00’da Kuğulu Park (Girne Kapısı)’tan Lokmacı sınır kapısına yürüyüş

Liderlere ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreterine ertesi gün teslim edilecek ortak bir karar mesajı vermek ve Barış için şarkılar söylemek üzere, 19:30’da Lokmacı sınır kapısındaki Ara Bölge’de buluşuyoruz

İki Toplumlu Barış İnisiyatifi – Birleşik Kıbrıs adına, Emel Tel KTÖS Başkanı

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık