AktüelGazedda'nın Gündemi“İki toplum arasındaki ilişkiler süratle normalleşmeli”

Kıbrıs Sosyalist Partisi Merkez Komitesi, iki toplum arasındaki ilişkilerin süratle normalleşmesi gerektiğini bildirdi. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 7, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Kıbrıs Sosyalist Partisi Merkez Komitesi, iki toplum arasındaki ilişkilerin süratle normalleşmesi gerektiğini bildirdi. Açıklama şöyle:

Güney Kıbrıs yönetimi 8 Hazirandan itibaren adanın iki bölgesi arasında geçişleri kontrollü olarak açma kararı almıştır. Her iki bölgenin de Covid 19 salgınını kontrol altına aldığı bu ortamda, iki taraftan binlerce insanımızı mağdur eden bu uygulamaya son verilmesi yerinde ve doğru bir karardır.

Ancak Tatar-Özersay yönetimi, mağduriyetin ağırlıkla kendi bölgelerinin insanları, emekçileri tarafından yaşandığını bilmelerine rağmen kapıları açmamakta ısrar etmektedirler. Kapıların açılmasını Türkiye ile AB arasındaki acılıma endeksleyerek, 1 temmuza erteleyen,  ülkemizin ve halkımızın içinde bulunduğu somut koşulları ve zorlukları siyasal menfaatleri uğruna göz ardı eden Tatar-Özersay yönetimi Kıbrıs halkının ve emekçilerinin düşmanıdır. Sanayicilerin yeşil hat tüzüğü çerçevesinde yürüttükleri ticari ilişkilerin sürdüğü bu ortamda isçilerimizin ve esnafımızın açlığa ve iflasa sürüklenmeleri kabul edilemez.

Partimiz geçiş noktalarının bir an önce açılmasını Kuzey Kıbrıs’ın emekçileri, küçük esnafı, sağlık sorunları olan vatandaşlarımız, bolünmüş aileler ve Pirgo köylüleri adına kuzeydeki yönetimden talep eder. Kuzeyi yönetenleri Kıbrıs halkının ihtiyaç ve menfaatlerine uygun kararlar almaya davet eder!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık