AktüelİnsanManşetYaşamİki öğrenci daha akademisyenden şikayetçi oldu

Gazeddakıbrıs Özel Bugün sabah saatlerinde Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı M.Ö’nün bir öğrenciye cinsel ve sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarılmasının ardından iki öğrenci daha aynı akademisyen hakkında şikayette bulundu. Öğrencilerin, bugün medyaya da yansıyan olaylar sonrasında polise şikayette bulundukları ve ifade vermek üzere 15 Nisan Pazartesi günü Mağusa Polis Müdürlüğü’ne davet edildiği de öğrenildi. Olay nasıl olmuştu? DAÜ’de Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı M. Ö. öğrencisine cinsel saldırı ve cinsel tacizde bulunduğu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 12, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Gazeddakıbrıs Özel

Bugün sabah saatlerinde Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı M.Ö’nün bir öğrenciye cinsel ve sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarılmasının ardından iki öğrenci daha aynı akademisyen hakkında şikayette bulundu.

Öğrencilerin, bugün medyaya da yansıyan olaylar sonrasında polise şikayette bulundukları ve ifade vermek üzere 15 Nisan Pazartesi günü Mağusa Polis Müdürlüğü’ne davet edildiği de öğrenildi.

Olay nasıl olmuştu?

DAÜ’de Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı M. Ö. öğrencisine cinsel saldırı ve cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile bu sabah tutuklanmıştı. Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı M.Ö. hakkında 3 gün tutukluluk süresi temin edilmişti.

Zanlı M.Ö.’nün ders çalışmak için öğrencisini yanına çağırdığı ancak öğrencinin isteği dışında ona dokunup öpmek istediği ve ondan faydalanmak istemesini yanlış anlamamasını söylediği de iddia edilirken, tacize uğrayan öğrenci ve yakınları durumu polise bildirerek şikayetçi olmuştu.

DAÜ cinsel taciz olayı açıklığa kavuşuyor

DAÜ’de akademisyenden cinsel taciz

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık