AktüelGenelİnsanManşetYaşamİki öğrenci daha akademisyenden şikayetçi oldu

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 12, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Gazeddakıbrıs Özel

Bugün sabah saatlerinde Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı M.Ö’nün bir öğrenciye cinsel ve sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarılmasının ardından iki öğrenci daha aynı akademisyen hakkında şikayette bulundu.

Öğrencilerin, bugün medyaya da yansıyan olaylar sonrasında polise şikayette bulundukları ve ifade vermek üzere 15 Nisan Pazartesi günü Mağusa Polis Müdürlüğü’ne davet edildiği de öğrenildi.

Olay nasıl olmuştu?

DAÜ’de Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı M. Ö. öğrencisine cinsel saldırı ve cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile bu sabah tutuklanmıştı. Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı M.Ö. hakkında 3 gün tutukluluk süresi temin edilmişti.

Zanlı M.Ö.’nün ders çalışmak için öğrencisini yanına çağırdığı ancak öğrencinin isteği dışında ona dokunup öpmek istediği ve ondan faydalanmak istemesini yanlış anlamamasını söylediği de iddia edilirken, tacize uğrayan öğrenci ve yakınları durumu polise bildirerek şikayetçi olmuştu.

DAÜ cinsel taciz olayı açıklığa kavuşuyor

DAÜ’de akademisyenden cinsel taciz

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©