AktüelEkonomi Politikİki Fransız savaş uşağı Kıbrıs MEB’i üzerinde uçuş gerçekleştirdi

Fransa Hava Kuvvetlerine ait iki savaş uçağı dün Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi (MEB) üzerinde uçuş gerçekleştirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 12, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Fransa Hava Kuvvetlerine ait iki savaş uçağı dün Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi (MEB) üzerinde uçuş gerçekleştirdi.

Kıbrıs Haber Ajansı, KHA’ya ulaşan bilgilere göre, söz konusu uçuş, Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasında Paris’te yapılan anlaşmaya dayalı olarak Kıbrıs ile Fransa arasında savunma işbirliği çerçevesinde yer aldı.

“Rafale” tipi iki savaş uçağına Fransa Hava Kuvvetlerine ait bir nakliye uçağı eşlik etti.   

Pazartesi günü saat 17.30’dan kısa bir süre önce Baf’taki Andreas Papandreou hava üssüne gelen iki uçak çarşamba günü adadan ayrılacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık