AktüelTeknolojiİki gazeteye BTHK tarafından erişim engeli

Kıbrıs'ın kuzeyinde yayın yapan iki internet gazetesine, Bilişim Suçları Yasası tahtında erişim engeli getirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 3, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs’ın kuzeyinde yayın yapan iki internet gazetesine, Bilişim Suçları Yasası tahtında erişim engeli getirildi.

İnternet servis sağlayıcılarına iletilen karar sonrası Ada Basını ve Gündem Kıbrıs adlı iki internet gazetesine erişim engeli getirildi. Broadmax adlı internet servis sağlayıcısı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“BTHK Tarafından tarafımıza iletilen E.1496 sayılı karar neticesinde GündemKıbrıs ve AdaBasını sitelerine erişim engeli getirilmiştir. Şirketimiz İnternet ve İnternet Erişiminin tam özgürlükçü ve anonim bir yapı olması gerektiğine inancı tam olmakla beraber, verilen kararı yasa gereği uygulamak zorunda olduğumuzu üzülerek bilgilerinize sunarız.”

Karar, bahsi geçen internet gazetelerinin editörlerine dahi iletilmezken, E.1496 no’lu kararın ne olduğu ile ilgili bilgi henüz edinilemedi.

Yenidüzen gazetesi ile ilgili herhangi bir karar olmamasına rağmen, şu sıralarda Yenidüzen gazetesine de ulaşılamıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık