AktüelEkonomi Politikİhale sonuçlandı: TPIC yine elendi

Merkezi İhale Komisyonu‘nun (MİK) Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-tek) için açtığı 150 bin tonluk akaryakıt ihalesi sonuçlandı, TPIC yine elendi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Merkezi İhale Komisyonu‘nun (MİK) Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-tek) için açtığı 150 bin tonluk akaryakıt ihalesi sonuçlandı, TPIC yine elendi.

MİK Başkanı Halis Üresin, ihaleye katılanlar arasında sadece iki teklifin geçerli olduğunu söyledi. Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı‘nın doğrudan alım yapmak için uğruna ihaleleri iptal ettiği TPIC ise hem 38 Dolar ile en yüksek teklifi verdi hem de eksik evrak nedeniyle ihaleden elendi.

Üresin, bilir kişi raporlarının yazılacağını ve nihai sonuca gidileceğini ifade ederek, “amacımız doğrudan alımların önüne geçmektir” dedi.

En düşük teklifi ise 33.23 dolar ile Sideral Lines firması verdi.

Özgür Gazete

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık