AktüelEkolojiİdrarın Geri Dönüşümünden Bira Üretildi | Video

Danimarka’da Noerrebro Bryghus bira firması, bir festivalden topladığı 50 bin litre idrarı geri dönüştürerek ‘Pisner’ isimli bir bira yaptı. Noerrebro Bryghus firması, 2015’te yapılan Roskilde Festivali’nden topladığı 50 bin ton idrarı geri dönüştürdü. Firma, topladığı idrarları, 11 ton arpayı malt haline getirmede kullanarak bira elde etti. Bu arada toplanan idrarlar, sanıldığı gibi doğrudan malzeme olarak değil, gübre olarak kullanıldı. Taking the piss? Brewery makes beer from festival urine Danish brewery Noerrebro Bryghus has collected over...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 22, 2017
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Danimarka’da Noerrebro Bryghus bira firması, bir festivalden topladığı 50 bin litre idrarı geri dönüştürerek ‘Pisner’ isimli bir bira yaptı.

Noerrebro Bryghus firması, 2015’te yapılan Roskilde Festivali’nden topladığı 50 bin ton idrarı geri dönüştürdü. Firma, topladığı idrarları, 11 ton arpayı malt haline getirmede kullanarak bira elde etti.

Bu arada toplanan idrarlar, sanıldığı gibi doğrudan malzeme olarak değil, gübre olarak kullanıldı.

Taking the piss? Brewery makes beer from festival urine

Danish brewery Noerrebro Bryghus has collected over 50,000 litres of human urine and used it to make a beer, aptly called the ‘Pisner’. The brains behind the concept explained what inspired them to do it, in Copenhagen, Wednesday.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık