koronavirusİddianızı kanıtlayın da görelim

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın dün Avrupa Birliği tarafından dağıtılan aşıların Kıbrıs Cumhuriyeti tarafından kuzeye verilmesinin kabul edilmeyeceğine yönelik yaptığı açıklamaya, kılıf aranıyor!
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın dün Avrupa Birliği tarafından dağıtılan aşıların Kıbrıs Cumhuriyeti tarafından kuzeye verilmesinin kabul edilmeyeceğine yönelik yaptığı açıklamaya, kılıf aranıyor! Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Berna Çelik Doğruyol, Kıbrıslırumların bürokratik engeller çıkardığını iddia etti ancak engellerin ne olduğu hakkında bilgi vermedi.

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın dün yaptığı “Kıbrıs Cumhuriyeti’nden aşı gelirse kabul etmeyeceğiz” açıklamasının ardından gelen tepkilere Cumhurbaşkanlığı’ndan yanıt geldi.  İçi boş birçok iddianın bulunduğu açıklamada, herhangi bir kanıt ise sunulmadı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Berna Çelik Doğruyol tarafından yapılan açıklamada, aşı tedarikine ilişkin olarak yaşanan sıkıntıların kaynağının Kıbrıs Cumhuriyeti’nin aşı tedarikini engelleyici bürokratik sıkıntılar yaratmaya devam ediyor olması olduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tatar’ın BM Genel Sekreteri Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar ile dün gerçekleştirdiği görüşme sonrasında yaptığı açıklama doğrultusunda, Avrupa Birliği tarafından gönderilecek aşıların Kıbrıs Türk tarafına ulaştırılmasını teminen, bugün, AB nezdinde gerekli girişimler yapılmıştır. 

Yine aynı açıklamada ifade edildiği üzere, iki taraflı Sağlık Komitesi’nin BM nezdinde çalıştığı gerçeğinden hareketle, Sayın Cumhurbaşkanı, aşıların en erken bir zamanda tarafımıza ulaştırılması için BM’den de gerekli adımları atmasını talep etmiştir.

Cumhurbaşkanı Tatar, tüm sıkıntılara rağmen, konuya, öncelikli olarak halkımızın sağlığını gözeten, sağduyulu bir bakış açısıyla yaklaşmaktadır.

Bu doğrultuda, GKRY’ni de, hakimiyetçi zihniyetini ve siyasi emellerini bir kenara bırakarak, insan sağlığını ön planda tutan bir yaklaşımla, sağduyulu davranmaya davet ediyoruz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık