AktüelPolitikaİçişleri Bakanlığı: Sınır dışı kararı yok

Geçtiğimiz gün Omorfo’da kaçak oldukları gerekçesiyle tutuklanan iki kadından biri olan çocuk  Vietnam uyruklu Dong Thi May hakkında İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı. 3 yaşında bir çocuk sahibi olan Dong Thi May hakkında sınır dışı kararı olmadığını açıklayan Bakanlık, “Kıbrıslı Türk bir babadan olan çocuğun önce kaydı yapılacak daha sonra da annenin yargı süreci tamamlandıktan sonra aile bütünlüğü ve çocuğun menfaatleri dikkate alınarak karar üretilecektir. Halihazırda poliste tutukluluğu devam eden Vietnamlı kadın ile ilgili verilmiş sınır dışı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 30, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Geçtiğimiz gün Omorfo’da kaçak oldukları gerekçesiyle tutuklanan iki kadından biri olan çocuk  Vietnam uyruklu Dong Thi May hakkında İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı.

3 yaşında bir çocuk sahibi olan Dong Thi May hakkında sınır dışı kararı olmadığını açıklayan Bakanlık, “Kıbrıslı Türk bir babadan olan çocuğun önce kaydı yapılacak daha sonra da annenin yargı süreci tamamlandıktan sonra aile bütünlüğü ve çocuğun menfaatleri dikkate alınarak karar üretilecektir. Halihazırda poliste tutukluluğu devam eden Vietnamlı kadın ile ilgili verilmiş sınır dışı kararı yoktur. Bakanlığımız bu konuyu hem yasalar cerçevesinde hem de insani boyutuyla ele alacaktır.” ifadelerini kullandı.

İşte açıklama:

 

Polisin asayiş kontrolleri sırasında tutuklanan, 5 yıldır kayıt dışı olarak ülkede kaldığı ortaya çıkan Vietnam uyruklu Dong Thi May isimli kadının KKTC vatandaşı bir babadan 3 yaşında bir çocuğu olduğu ortaya çıkmıştır. Bu insani durumun takibi ve küçük çocuğun menfaatlerinin korunması için Sosyal Hizmetler Dairemiz ile istişare edilerek gereken önlemler alınmıştır.

Kıbrıslı Türk bir babadan olan çocuğun önce kaydı yapılacak daha sonra da annenin yargı süreci tamamlandıktan sonra aile bütünlüğü ve çocuğun menfaatleri dikkate alınarak karar üretilecektir. Halihazırda poliste tutukluluğu devam eden Vietnamlı kadın ile ilgili verilmiş sınır dışı kararı yoktur. Bakanlığımız bu konuyu hem yasalar cercevesinde hem de insani boyutuyla ele alacaktır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık