AktüelEkonomi PolitikManşetPolitika‘Huzur operasyonu’na sosyal medyadan farklı tepkiler

Mağusa’da Polis ekipleri ve Polis Özel Harekat birimleri tarafından ağır silahlarla düzenlenen  ‘huzur’ operasyonu sosyal medyada tepki çekti. Saat 21:00 ve 01:00 arasında gerçekleşen operasyonda polis ve özel hareket birimlerinin sokak içindeki silahlı görüntüleri ve üst arama faaliyetleri tepki çekti. Özellikle Mağusa’nın bir turizm ve öğrenci kenti olmasından da dolayı ortaya çıkan görüntülerin kentin imajına zarar verdiği algısı oluştu.   Öte yandan polisin asayişi sağlama amacı olduğunu savunan bazı sosyal medya kullanıcıları da operasyonu doğru...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 26, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa’da Polis ekipleri ve Polis Özel Harekat birimleri tarafından ağır silahlarla düzenlenen  ‘huzur’ operasyonu sosyal medyada tepki çekti.

Saat 21:00 ve 01:00 arasında gerçekleşen operasyonda polis ve özel hareket birimlerinin sokak içindeki silahlı görüntüleri ve üst arama faaliyetleri tepki çekti. Özellikle Mağusa’nın bir turizm ve öğrenci kenti olmasından da dolayı ortaya çıkan görüntülerin kentin imajına zarar verdiği algısı oluştu.

 

Öte yandan polisin asayişi sağlama amacı olduğunu savunan bazı sosyal medya kullanıcıları da operasyonu doğru buldu.

Bir öğrencinin operasyon sırasında polisten kaçtıktan sonra “Ülkemde Boko Haram savaşı var. Silahtan korkuyorum. Bu yüzden kaçtım” gündeme damgasını vurdu.

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık