AktüelİnsanYaşamHulus amcayı kaybettik – Video

1958 kuşağından, Kıbrıs’ın sendikal geçmişinde önemli bir yeri olan, İnkilapçı Gazetesi kurucularından Hulus Çağlar İbrahim 87 yaşında hayata gözlerini yumdu. Derviş Ali Kavazoğlu ve Fazıl Önder’in arkadaşı olan Hulus Çağlar İbrahim, Kıbrıs’taki barış mücadelesine önemli katkıları vardır. İbrahim’in anıları BADEV yayınlarından çıkan “Mücadele Yıllarım” başlıklı eserde kitaplaştırıldı. Aynı zamanda Ahmet An’ın “İşçi Sınıfımızın İlk Öncüleri” isimli Khora yayınları tarafından basılan kitapta da Hulus İbrahim’e geniş yer verilmektedir. Hulus Ibrahim–eski sendikacı.. Fazıl Önder ve Derviş Ali...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 13, 2018
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

1958 kuşağından, Kıbrıs’ın sendikal geçmişinde önemli bir yeri olan, İnkilapçı Gazetesi kurucularından Hulus Çağlar İbrahim 87 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Derviş Ali Kavazoğlu ve Fazıl Önder’in arkadaşı olan Hulus Çağlar İbrahim, Kıbrıs’taki barış mücadelesine önemli katkıları vardır.

İbrahim’in anıları BADEV yayınlarından çıkan “Mücadele Yıllarım” başlıklı eserde kitaplaştırıldı.

Aynı zamanda Ahmet An’ın “İşçi Sınıfımızın İlk Öncüleri” isimli Khora yayınları tarafından basılan kitapta da Hulus İbrahim’e geniş yer verilmektedir.

Hulus Ibrahim–eski sendikacı..

Fazıl Önder ve Derviş Ali Kavazoğlunun yakın arkadaşı..

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..