AktüelEkonomi PolitikHükümetten işverene bir kıyak daha

Başbakan Faiz Sucuoğlu, Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklamalarda bulundu. Çalışan işgücünün korunması iddiasıyla yeni karar aldıklarını ifade eden Sucuoğlu, işverenin karını artırdıklarını açıkladı. Sucuoğlu açıklamasında, işveren katkı payının yüzde 65'ini devletin karşılayacağını ifade etti.
Gazedda KıbrısNisan 2, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakan Faiz Sucuoğlu, Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklamalarda bulundu. Çalışan işgücünün korunması iddiasıyla yeni karar aldıklarını ifade eden Sucuoğlu, işverenin karını artırdıklarını açıkladı. Sucuoğlu açıklamasında, işveren katkı payının yüzde 65’ini devletin karşılayacağını ifade etti.

Sucuoğlu, ekonomik anlamdaki sıkıntının aşılabilmesi için elden gelenin yapıldığını iddia ederek, işverenin elinin kolaylaştırılması için işveren katkı payının yüzde 65’ini devlet karşılayacağı yönünde karar aldıklarını ve bunun da her çalışan adına 500 TL olduğunu söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık