AktüelGazedda'nın Gündemi“Hükümetin kararları karmaşa ve eziyete yol açıyor”

AKEL Basın Sözcüsü Stefanos Stefanu hükümetin kararlarının karmaşalara ve saçmalıklara yol açtığını ve bunun sonucunda yurttaşların gereksiz yere eziyet çektiğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 20, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

AKEL Basın Sözcüsü Stefanos Stefanu hükümetin kararlarının karmaşalara ve saçmalıklara yol açtığını ve bunun sonucunda yurttaşların gereksiz yere eziyet çektiğini söyledi.

Koronavirüsün yayılmasını durdurmak için hareket geçme ihtiyacını yurttaşların büyük çoğunluğunun anladığını ve alınan önlemlere saygı duyduğunu dile getiren Stefanu, kimsenin anlamadığı veya kabul etmediği şeyin hükümet tarafından sergilenen dikkatsizlik, üstünkörülük, çelişkili tedbirler ve hatta kafa karışıklığına neden olan abartılar olduğunu belirtti.

Bir ilçeden diğerine gidebilmek için koronavirüs testi yaptırma zorunluluğu getirilirken, işleri için başka ilçeye gitmeleri gereken yüzlerce emekçi için Limasol’da ve Baf’ta sadece tek bir kimya laboratuvarının faaliyet gösterdiğini söyleyen Stefanos Stefanu, yüzlerce insanın ihtiyacının karşılanması için daha fazla laboratuvarın gerekli olacağını  hükümette hiçkimsenin öngöremediğini ve bunun sonucunda emekçilerin tahayyül bile edilemeyecek sorunlar ve eziyetler yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Hükümetin kent içinde, yollarda kontrol noktaları oluşturmaya karar verdiğini ifade eden Stefanu “böylesi bir uygulamanın pratikte caddelerde kaosa, uzun kuyruklara, emekçiler için ciddi gecikmelere neden olacağının hükümet farkında değilmiydi?” sorusunu sordu.

AKEL Basın Sözcüsü Stefanu etkinlikler ve toplantılar hakkında hükümettekiler arasında karmaşa ve çelişkilerin devam ettiğini, yasak kimileri için yürürlükteyken, başkalarının gösterilerine izin verildiğine işaret ederek böylesi basit bir konunun çözümünün hükümet için bu kadar zor mu olduğunu sordu.

Stefanos Stefanu hükümette olanların sürekli olarak yurttaşların bireysel sorumluluklarına atıfta bulunurken kendi sorumluluklarını görmezden geldiklerinin altını çizdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık