AktüelGazedda'nın Gündemikoronavirus“Hükümetin, basınla ilgili en ufak bir girişimi yok”

Basın Emekçileri Sendikası Başkanı Ali Kişmir, hükümetin basın çalışanlarının sağlık koşullarıyla ilgili en ufak bir girişiminin olmadığını duyurdu. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 16, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Basın Emekçileri Sendikası Başkanı Ali Kişmir, hükümetin basın çalışanlarının sağlık koşullarıyla ilgili en ufak bir girişiminin olmadığını duyurdu. Açıklama şöyle:

Değerli toplumumuz ve üyelerimiz;

Böylesi süreçlerde biz basın emekçilerinin görev ve sorumluluğu çok ağırdır. Bizler insanlarımızın haber alma haklarını yerine getirebilmek için ve doğru bilgileri aktarabilmek adına çalışmak durumunda kalıyoruz. Öyle ki, savaşlarda dahi en tehlikeli koşullarda yine bizler bu asil ve onurlu görevi yerine getirmek için mücadele ediyoruz.

Dünya bir salgına karşı direnmeye çalışırken o direncin en önemli ayağı yine bizler oluyoruz. Yaptığımız haberler, verdiğimiz doğru bilgiler ve gerektiğinde taraf olarak üstlendiğimiz inisiyatifler verilen mücadelenin olumlu yönde sonuca varmasını sağlar. Kimi zaman insanlara umudu, kimi zaman da onların dertleşeceği kişileriz biz. Akıllarındaki sorulara cevap, endişelerine tercüman olanlarız.

Dünyada bu mesleğe verilen önem ile duyulan saygının ne yazık ki ülkemizde olmadığını biliyoruz. Zaten hükümetin hala basınla ilgili en ufak bir girişim yapmaması da bırakınız sokağı, memleketin en tepesindeki kişilerin mesleğimize bakış açısını ortaya koymaktadır.

Değerli meslektaşlarımız, her şeye rağmen biz şunu net olarak bilmeliyiz ki, böylesine olağanüstü süreçlerde biz basın emekçilerinin üstlendikleri görev çok önemlidir. En riskli meslekler arasında ilk üçün içerisindeyiz.

Bu bilinçle paniğe kapılmadan tedbirli bir şekilde toplumumuzun haber alma hakkını hep birlikte yerine getireceğiz. Hepinize kolay gelsin. Her koşulda ve şartta yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. El birliği ile bu süreci aşacağız.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık