AktüelGazedda'nın GündemiHükümeti Başbakan Yardımcısı yönetiyor

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Faiz Sucuoğlu‘nun genel başkan seçilmesi ve Başbakan olması durumunda, partisi YDP‘nin hükümetten çekileceğini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Faiz Sucuoğlu‘nun genel başkan seçilmesi ve Başbakan olması durumunda, partisi YDP‘nin hükümetten çekileceğini açıkladı.

Arıklı, Kanat T‘de Dilek Kırıcı‘nın sorularını tanıtladığı yayında, geçtiğimiz UBP kurultayında, en yüksek oyu almasına rağmen ikinci turdan çekilen aday Faiz Sucuoğlu’nun yeniden aday olacağını hatırlattı.

Özgür Gazete’nin haberleştirdiği habere göre, Sucuoğlu’nun Türkiye’yi töhmet altında bıraktığını ileri süren Arıklı, “Faiz Bey neden çekildiğini hala açıklayamadı ama ‘baskı var’ diyor. Her şeye rağmen tekrar adayım’ diyor. O zaman niye çekildin, ne gerek vardı? Bir de Türkiye’yle ilişkilerini tam düzeltmeden partinin başına yani Başbakanlığa oynuyor” dedi.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık