koronavirusHükümet zam peşindeyken, sorunu sendikalar çözdü

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Ozan Elmalı ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil ortak basın açıklaması yaparak, yurt dışındaki üniversitelerde öğrenim gören ve aşı olamayan Kıbrıslıtürk öğrencilerin aşılarının yapılacağını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 6, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Ozan Elmalı ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil ortak basın açıklaması yaparak, yurt dışındaki üniversitelerde öğrenim gören ve aşı olamayan Kıbrıslıtürk öğrencilerin aşılarının  yapılacağını söyledi.

Aşı ile ilgili sorun öğretmen sendikaları tarafından çözüldüğü, yurt dışındaki üniversitelerde öğrenim gören Kıbrıslıtürk öğrencilerin Covid-19 aşısı olmaları ve bunun uluslararası kabul gören bir belge ile kanıtlamaları konusunda hiçbir adım atmayan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Koalisyon hükümeti, üniversitelerin Eylül ayında açılması ile birlikte gençlerimizi sorunlarla baş başa bıraktığı söylendi.

Açıklamanın devamı şu şekilde:

Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız temaslarda sadece mazeret üretilmiş, sorun aşılamamıştır. Sendikalarımız konuyu Kıbrıs Cumhuriyeti makamları ile paylaşmış ve olumlu yanıt alınmıştır.

Yurt dışındaki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerimiz 6 Ağustos Cuma gününden itibaren ve her Cuma saat 08.00 ile 14.00 arasında adanın güneyindeki Lefkoşa Fuar Alanı’nda aşılarını olabilirler.

Aşıları için, kimlik belgesi ve başvuru formu ibraz edilmelidir.

Yurt dışındaki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerimizin sorunlarını çözenlere teşekkür ederiz.

Tüm bilgiler ve başvuru formu bu linkte yer almaktadır:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık