PolitikaHükümet, Kış Saatine Geçmek Yerine Okul ve Mesai Saatlerini Değişti!

Hükümet, kış saati uygulamasına geçmemekte direterek yeni bir kaosa neden olacak okul ve mesai saatlerinde değişikliğe gitti. Buna göre, ilkokullarda ders zili 08:30’da çalacak. Okul ise 13:10’da bitecek. Orta eğitimde ise ders zili 08:30’da çalıp, 13:40’ta sona erecek. Kamudaki geçiçi mesai saatleri ise 08:30 – 16:00 olarak düzenlendi. Sendikal Platfrom ise bugün düzenlediği basın toplantısında palyatif kararları kabul etmeyeceğini belirterek hükümetten kış saati uygulamasına geri dönmesini talep etmişti. KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil de  okul saatlerinin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 2, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hükümet, kış saati uygulamasına geçmemekte direterek yeni bir kaosa neden olacak okul ve mesai saatlerinde değişikliğe gitti.

Buna göre, ilkokullarda ders zili 08:30’da çalacak. Okul ise 13:10’da bitecek. Orta eğitimde ise ders zili 08:30’da çalıp, 13:40’ta sona erecek. Kamudaki geçiçi mesai saatleri ise 08:30 – 16:00 olarak düzenlendi.

Sendikal Platfrom ise bugün düzenlediği basın toplantısında palyatif kararları kabul etmeyeceğini belirterek hükümetten kış saati uygulamasına geri dönmesini talep etmişti.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil de  okul saatlerinin değiştirilmesinin düşüncesizce olduğunu çünkü  okul servislerinin sabah saat 7.30’da okula geldiğini çocukların okul etrafında bir saate yakın başıboş kalacağını söylemişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık