AktüelPolitikaHükümet kararlı: Irkçılığa, sömürüye ve yabancı düşmanlığına devam

Kıbrıs gazetesinin haberine göre Kıbrıs’ın kuzeyinde ikamet izinsiz bulundukları tespit edilen Bangladeş uyruklu 3 kişi, dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarılarak, aleyhlerinde 8 günlük ek tutukluluk emri temin edildi. Mahkeme, ihraç işlemlerinin sürdüğünü değerlendirerek, zanlıların 8 gün daha poliste tutuklu kalmalarına karar verdi. Buna göre 8 gün içerinde 3 kişi daha sınır dışı edilecek. Öte yandan Lefkoşa’da, yabancılara yönelik sürdürülen operasyonlarda, 5 kişi daha tutuklandı Sosyal medyadan tepki Polisin yabancı işçilere yönelik operasyonlarına ve ihraç kararlarına...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 12, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs gazetesinin haberine göre Kıbrıs’ın kuzeyinde ikamet izinsiz bulundukları tespit edilen Bangladeş uyruklu 3 kişi, dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarılarak, aleyhlerinde 8 günlük ek tutukluluk emri temin edildi.

Mahkeme, ihraç işlemlerinin sürdüğünü değerlendirerek, zanlıların 8 gün daha poliste tutuklu kalmalarına karar verdi.

Buna göre 8 gün içerinde 3 kişi daha sınır dışı edilecek.

Öte yandan Lefkoşa’da, yabancılara yönelik sürdürülen operasyonlarda, 5 kişi daha tutuklandı

Sosyal medyadan tepki

Polisin yabancı işçilere yönelik operasyonlarına ve ihraç kararlarına yönelik sosyal medyadan tepki gösterilmekte.

İşverenlere yönelik bir uygulamanın olmamasını ifade eden sosyal medya kullanıcıları, hükümetin bu konuda ırkçı ve yabancı düşmanı bir tutum izlediğini, emek sömürüsünü ve işverenlerden kaynaklı mağduriyetleri görmediğini ifade etti.

İsimler ve fotoğrafları açık açık veriliyor

Bazı medya kurularında ve gazetelerde yakalanan yabancıların isimleri ve fotoğrafları açık açık verilmeye devam ediliyor.

Suçlu olmayan veya suçu ispatlanmayan kişilerin açık fotoğraf ve isimlerinin kullanılması, o kişilerin sosyal ve manevi güvenliğini tehlikeye atıyor.

Fotoğraf: Yenidüzen

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık