AktüelEkonomi Politik‘Hukuk Devleti’nin sonu!

Başbakan Ersin Tatar, önceki gün Ulusal Birlik Partisi aracılığıyla yayımladığı basın açıklamasında, İmar Planı’nın yürürlüğe girmeyeceğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 13, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakan Ersin Tatar, önceki gün Ulusal Birlik Partisi aracılığıyla yayımladığı basın açıklamasında, İmar Planı’nın yürürlüğe girmeyeceğini duyurdu.

Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, muhtemel Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, önceki gün yayımladığı basın açıklamasıyla Mağusa, İskele, Yeni Boğaziçi İmar Planı Yasası’nın yürürlüğe girmeyeceğini duyurdu.

Tatar açıklamasında, Gazi Mağusa, İskele, Yeni Boğaziçi İmar Planı Yasası’nı yasal sürecin doğru işletilmemesi, Plan üzerindeki teknik tartışmaların halen sürmesi, toplumsal bir uzlaşı sağlanamaması nedenleriyle resmi gazetede yayınlatmayacağını, dolayısı ile Plan’ın yürürlüğe girmeyeceğini açıkladı.

Tatar’ın bu adımına hükümet ortağı Halkın Partisi’nden de tepki geldi. Halkın Partisi Genel Başkanı Yenal Senin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Birleşik Kurul tarafından fikir birliği ile geçen Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi İmar Planı’nın resmi gazetede yayınlanmayacağı ve yürürlüğe girmeyeceği yönündeki açıklamaları kaygıyla izlediğini söyledi ve bu kararın “hukuku yok saymak” olacağını belirtti. 

Alınan bu karar, Sosyal Medya’da, “hukukun sonu” olarak değerlendirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık