koronavirusHristofidis: Aşılama oranı hiç tatmin edici değil

Kıbrıs Enstitüsü Başkanı ve Bulaşıcı Hastalık Uzmanı Yorgos Hristofidis, önümüzdeki iki - üç hafta içinde koronavirüsün yayılmasını durdurmak için her türlü çabanın gösterilmesi gerektiğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Enstitüsü Başkanı ve Bulaşıcı Hastalık Uzmanı Yorgos Hristofidis, önümüzdeki iki – üç hafta içinde koronavirüsün yayılmasını durdurmak için her türlü çabanın gösterilmesi gerektiğini söyledi.

PIK’e konuşan Hristofidis, Kıbrıs’ta şu anda gözlemlenen salgının muhtemelen çok daha hızlı bulaşan, daha fazla viral yük taşıyan ve daha fazla semptoma neden olan Hint varyantından kaynaklandığını söyledi.

Hristofidis, aşılama oranının tatmin edici olmadığını vurguladı ve Kıbrıs’ta 18 ila 45 yaşları arasındaki birçok insanın virüsün varlığını veya ciddiyetini reddettiğini belirtti. Ayrıca aşırı rahatlama ve rehavet olduğunu da sözlerine ekledi.

Hristofidis, sonbaharda üçüncü bir aşı dozunun uygulanmasının gerekli olacağını ve hatta 12 yaş üzerindeki çocuklara aşı yapılması gerektiğini belirtti.

Ayrıca sağlık profesyonelleri için tam aşı kapsamının olması gerektiğini vurguladı. Hristofidis, “ Doktor ve hemşirelerin aşılanmadığı zaman, halk sağlığı sorunuyla baş etmemiz söz konusu değil” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık