AktüelKıbrıs SorunuMüzakerelerHristodulidis: Şimdiki Statüko Kıbrıs’ta Çözüm Değildir

Kıbrıslırum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, statükonun Kıbrıs için çözüm olmadığına dikkat çekti. Kıbrıs Haber Ajansı’nın haberine göre Berlin’e bir çalışma ziyareti yapan Hristodulidis, dün (Salı günü) Konrad Adenauer Vakfı’nda yaptığı konuşmadan sonra sorulara yanıt verdi. “Şimdiki statüko Kıbrıs’ta çözüm değildir. Biz Türkiye’nin Kıbrıs’tan gitmesini istiyoruz, statüko Türkiye’nin kalmasını istiyor” şeklinde konuşan Hristodulides, Almanya’nın bölünmesinin Kıbrıs’la karşılaştırılamayacağını, Kıbrıs topraklarında bir istila ve işgalin söz konusu olduğunu belirtti. Türkiye’den söz ederek, bu ülkenin bölgedeki rolünün istikrar bozucu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 12, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıslırum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, statükonun Kıbrıs için çözüm olmadığına dikkat çekti.

Kıbrıs Haber Ajansı’nın haberine göre Berlin’e bir çalışma ziyareti yapan Hristodulidis, dün (Salı günü) Konrad Adenauer Vakfı’nda yaptığı konuşmadan sonra sorulara yanıt verdi.

“Şimdiki statüko Kıbrıs’ta çözüm değildir. Biz Türkiye’nin Kıbrıs’tan gitmesini istiyoruz, statüko Türkiye’nin kalmasını istiyor” şeklinde konuşan Hristodulides, Almanya’nın bölünmesinin Kıbrıs’la karşılaştırılamayacağını, Kıbrıs topraklarında bir istila ve işgalin söz konusu olduğunu belirtti.

Türkiye’den söz ederek, bu ülkenin bölgedeki rolünün istikrar bozucu olduğunu ifade eden Hristodulidis, “Ama Türkiye her zaman bizim komşumuz olacaktır. Bu nedenle biz Türkiye ile sorunlarımızı çözmek istiyoruz” dedi.

Türkiye’nin göç sorunuyla ilgili faaliyetlerinin çok akıllıca olduğuna işaret eden Nikos Hristodulidis, Almanya’nın rolüyle ilgili olarak da, Alman yetkililerin her zaman Kıbrıs sorununu Türk mevkidaşlarıyla yaptıkları görüşmelerde gündeme getirdiklerini kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık