AktüelİnsanHrisostomos Nefret Söylemine Devam Ediyor

Kıbrıs Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos,  kilisenin açacağı okullar ve LGBTİ(Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transeksüel, İnterseks) bireylerle ilgili yaptığı açıklamanın yanlış yorumlandığını savunup nefret içerikli söylemlerine devam etti. Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu’nun haberine göre, Hrisostomos, dün Başkanlık Sarayı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, LGBTİ bireylerin “normal” olmadığı görüşünü tekrarlayarak onur yürüyüşleri düzenledikleri için utanmaları gerektiğini, Kilise’nin onları sevdiğini fakat yapılan eleştirilerle sınırı aştıklarını savundu. Kilisenin tüm çocuklara, toplumda “doğru insan” olmayı öğretmek istediğini savunan Hrisostomos, “ahlaklı insanların” az olduğunu ve bu yüzden herkesin “ahlaklı” olmasını istediğini söyleyerek,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 3, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos,  kilisenin açacağı okullar ve LGBTİ(Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transeksüel, İnterseks) bireylerle ilgili yaptığı açıklamanın yanlış yorumlandığını savunup nefret içerikli söylemlerine devam etti.

Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu’nun haberine göre, Hrisostomos, dün Başkanlık Sarayı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, LGBTİ bireylerin “normal” olmadığı görüşünü tekrarlayarak onur yürüyüşleri düzenledikleri için utanmaları gerektiğini, Kilise’nin onları sevdiğini fakat yapılan eleştirilerle sınırı aştıklarını savundu.

Kilisenin tüm çocuklara, toplumda “doğru insan” olmayı öğretmek istediğini savunan Hrisostomos, “ahlaklı insanların” az olduğunu ve bu yüzden herkesin “ahlaklı” olmasını istediğini söyleyerek, devlet okullarında eğitimcilerin elleri ve kollarının bağlı olduğu yorumunda bulundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık