AktüelPolitikaHP’den istifalar başladı

Halkın Partisi'nin Ulusal Birlik Partisi ile koalisyona gitmesinin ardından, partinin önde gelenlerinden biri olan, Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis Üyesi Umut Öksüz HP'den istifa ettiğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 22, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Halkın Partisi’nde, Ulusal Birlik Partisi ile koalisyon kurmasının ardından istifalar başladı.

Partinin önde gelen isimlerinden Umut Öksüz, aldığı karar doğrultusunda HP’den istifa ettiğini duyurdu. Aynı zamanda Lefkoşa Türk Belediyesi’nde HP Meclis Üyesi de olan Öksüz, görevine bağımsız olarak devam edeceğini bildirdi.

Öksüz açıklamasında şunları ifade etti:

İdeallerine sahip, aktif bir Kıbrıs genci olarak üyesi olduğum Halkın Partisi’nin her geçen gün başlangıçta umut ettiği ideallerinden uzaklaştığını üzülerek gördüğümden dolayı, yakın çevrem ve ailem ile birlikte almış olduğum karar doğrultusunda Halkın Partisi’ndeki aktif siyasi hayatımı sonlandırdığımı bildirmek isterim.

Böylece 2018 yerel seçimlerinde Başkent Lefkoşa seçmeni tarafından takdir edilen Lefkoşa Türk Belediyesi Belediye Meclis Üyeliğimi bugün itibari ile bağımsız olarak sürdüreceğimi belirtmek isterim.

Bugüne kadar bana destek veren büyüklerim , arkadaşlarım , ailem , yakın çevrem ve dostlarıma sonsuz teşekkür ederim.

Dr. Ecz. Umut ÖKSÜZ

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık