AktüelEkonomi PolitikPolitikaHoşkara: “Yatırım kararı bakana rağmen alınmıştır”

KIB-TEK Yönetim Kurulu üyesi Ercan Hoşkara, “uyumsuzluk vardı” açıklamalarını Özdil Nami’yle ilgili açıklama yaparak, “Kib-Tek yönetim kurulunun oy birliği ile aldığı yatırım kararına Sayın Bakan Özdil Nami’nin hiç bir zaman onayı ve desteği olmamıştır. Yatırım kararı bakana rağmen alınmıştır. Uluslararası ihaleye çıkılamamasının nedeni ise Bakanın bu kararı Bakanlar Kuruluna götürmemesidir” dedi. Hoşkara, bundan dolayı uyumsuzluk konusunun tüm yinetim kurulu üyeleri için de geçerli olması gerektiğini belirterek, Nami’ye rest çekti. İşte Hoşkara’nın açıklaması: “Bilmediğim şeyler olabilir,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 15, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

KIB-TEK Yönetim Kurulu üyesi Ercan Hoşkara, “uyumsuzluk vardı” açıklamalarını Özdil Nami’yle ilgili açıklama yaparak, “Kib-Tek yönetim kurulunun oy birliği ile aldığı yatırım kararına Sayın Bakan Özdil Nami’nin hiç bir zaman onayı ve desteği olmamıştır. Yatırım kararı bakana rağmen alınmıştır. Uluslararası ihaleye çıkılamamasının nedeni ise Bakanın bu kararı Bakanlar Kuruluna götürmemesidir” dedi.

Hoşkara, bundan dolayı uyumsuzluk konusunun tüm yinetim kurulu üyeleri için de geçerli olması gerektiğini belirterek, Nami’ye rest çekti.

İşte Hoşkara’nın açıklaması:

“Bilmediğim şeyler olabilir, ama bildiğim bir şey var ki Kib-Tek yönetim kurulunun oy birliği ile aldığı yatırım kararına Sayın Bakan Özdil Nami’nin hiç bir zaman onayı ve desteği olmamıştır. Yatırım kararı bakana rağmen alınmıştır. Uluslararası ihaleye çıkılamamasının nedeni ise Bakanın bu kararı Bakanlar Kuruluna götürrmemesidir. Bu konular ile ilgili ve yönetim kurulunun aldığı kararlar ile ilgili de partimin her noktada bilgisi ve onayı olmuştur. Dolayısıyla, Bakan ve Kib – Tek yönetim kurulu arasında uyumsuzluk olduğu doğrudur. Görevden almaların gerekçesi uyumsuzluksa eğer, bu kararın tüm yönetim kurulu üyeleri için geçerli olması gerekecektir.”

https://www.facebook.com/ercan.hoskara/posts/10156703100149584
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık