AktüelGazedda'nın GündemiHoş gelmedin Tayyip Erdoğan!

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devletinin işgali altında bulunan kuzey Kıbrıs’ın “kuruluş yıldönümü”nü kutlamak amacıyla Kıbrıs’a geldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 15, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devletinin işgali altında bulunan kuzey Kıbrıs’ın “kuruluş yıldönümü”nü kutlamak amacıyla Kıbrıs’a geldi. Kutlama sonrasında Maraş’ta “piknik” yapılması da bekleniyor.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “kutlamalara” katılmak için Kıbrıs’ın kuzeyine geldi. 11.00’de adaya gelmesi beklenen Erdoğan’ın Ercan’a inişi 12.30’da gerçekleşti. kktc’nin 37’nci “kuruluş yıldönümü” kutlamalarına katılmak için Kıbrıs’a gelen Erdoğan’ı, Ersin Tatar karşıladı… Pandemi gerekçesiyle güvenlik tedbirleri altında gerçekleşen karşılama töreni, yüksek güvenlik önlemleri altında devam ediyor.

Özel uçağıyla gelen Erdoğan, ilk olarak Atatürk Anıtı’ndaki törene katılacak, ardında da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki törene katılıp konuşma yapacak. Erdoğan’ın Hala Sultan Cami’ne uğraması sonrasında Kapalı Maraş’taki etkinliğe katılması bekleniyor. Erdoğan, daha sonra Acil Durum Hastanesi’nin açılışını yapacak. 

Kalabalık bir heyetle geldi

Erdoğan’ın heyetinde MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yanısıra TC Çevre Bakanı Murat Kurum, TC Enerji Bakanı Fatih Dönmez, TC Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, TC Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, TC Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu  var.

Eylemler yapılacak

Öte yandan, polis tarafından yasaklandığı belirtilen “Onlar Mangala Biz Alana” eyleminin planlandığı gibi saat 14.00’de Lefkoşa Pronto Çemberi’nde buluşarak gerçekleşeceği duyuruldu. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Abdullah Korkmazhan, “Polisin ve Kaymakamlığın anayasal hakları yok sayan bu tutumu kabul edilemezdir” diyerek, “Eylemin gerçekleşmesi artık Kıbrıslı Türkler’in demokrasi ve iradesi meselesi haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık