UncategorizedHong Kong’ta isyan çıkartan yasa geri çekiliyor

Hong Kong’da protestolara neden olan ‘iade’ yasa tasarısı geri çekiliyor
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 4, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölge Baş Yöneticisi Carrie Lam’in bugün şüphelilerin Çin’e iadesini kolaylaştıran yasa tasarısının resmen geri çekildiğini açıklamasının beklendiği bildirildi.

Kentte, hüküm giyen veya hakkında suçlama bulunan kişilerin Çin’e iadesini kolaylaştıran yasa tasarısı, 3 Nisan’da yerel parlamentoya sunulmuş ve tepkiler üzerine askıya alınmıştı. Protestocular, askıya alınmasını yeterli bulmadıkları tasarının tamamen geri çekilmesini talep ediyor.

AA’nın South China Morning Post’a dayandırdığı haberine göre, Lam’in gelecek saatlerde bölgede üç aydır gösterilere neden olan yasa tasarısının resmen geri çekildiğini açıklaması bekleniyor.

Hong Kong Özel İdari Bölge Baş Yöneticiliğinden ise konuyla ilgili henüz açıklama yapılmadı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık