AktüelDünyaHong Kong’da binlerce eylemci sokaklara çıktı | video

10 Aralık İnsan Hakları Günü öncesi düzenlenen gösterilerde eylemciler 5 talebin de karşılanması için ‘son çağrı" vurgusunda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 9, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Hong Kong’da binlerce eylemci, sokaklara çıktı. 10 Aralık İnsan Hakları Günü öncesi düzenlenen gösterilerde eylemciler, Hong Kong İcra Kurulu Başkanı Carrie Lam’e, 5 talebin de karşılanması için ‘son çağrıyı’ yaptıklarını dile getirdi.

Hong Kong: Massive anti-govt. protest hits the city streets

Subscribe to our channel! rupt.ly/subscribe Protesters took to the streets for an anti-government demonstration in Hong Kong on Sunday, urging the Chinese government and Hong Kong Chief Executive Carrie Lam to meet their five key demands. Police say some 200,000 people took part while protest organisers estimate participation at 800,000.

Artı Gerçek’in haberine göre, Hong Kong Sivil İnsan Hakları Cephesi (CHRF), İnsan Hakları Günü öncesi yapılan gösterilerin, Hong Kong halkı için demokrasiye bağlılığın belirtilmesi için önemli olduğunu söyledi.

CHRF organizasyonundan yapılan açıklamada, “Bu yürüyüş, aynı zamanda Hong Kong halkının, Bölge Meclisi seçimleri ve Hong Kong İnsan Hakları ve Demokrasi Yasası’nın yürürlüğe girmesinden sonra demokrasi ve polis şiddetine karşı kararlılıklarını, uluslararası topluma açıklamaları için en büyük fırsattır. Hong Kong hükümeti, uluslararası insan hakları koruma görevini yerine getirmek ve beşeriyetçiliği ve insanlık itibarını savunmak için 5 talebimizi yerine getirmeli” ifadeleri kullanıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık