AktüelDünyaHindistan yine genel grevde!

26-27 Kasım tarihlerinde yaklaşık 250 milyon kişinin katıldığı bir genel grevin gerçekleştiği Hindistan‘da 8 Aralık için de bir genel grev çağrısı yapıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 8, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

26-27 Kasım tarihlerinde yaklaşık 250 milyon kişinin katıldığı bir genel grevin gerçekleştiği Hindistan‘da 8 Aralık için de bir genel grev çağrısı yapıldı. Genel grev çiftçiler tarafından hem tarım yasalarına hem de yeni iş yasalarına karşı düzenlenmişti.

Çiftçiler, reformlar sonucunda devletin verdiği alım garantilerinin sonlandırılıp özel alıcılarla pazarlıklar yapmak zorunda kalmaktan çekiniyor.

Şu ana kadar hükümetle yapılan görüşmelerde ise anlaşma sağlanamadı. Görüşmeler çarşamba günü de devam edecek. Göstericiler, protestoların yoğunlaşacağını dile getiriyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık