AktüelGazeddablogHalil KarapaşaoğluHesap soran yok, veren de olmayacak! Sıra size de gelecek! – Halil Karapaşaoğlu

Yeni bir yılın arifesinde herkes perişan oldu. İnsanlar evlerine giremedi, evlerini su basanlar, evlerinden çıkamayanlar oldu. Ortaya çıkan felaketin sorumluları kimdir? Bu belediyeleri yöneten kimdir? Bu koloniyi yönetenler kimdir?
Halil Karapaşaoğlu Halil KarapaşaoğluAralık 31, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeni bir yılın arifesinde herkes perişan oldu. İnsanlar evlerine giremedi, evlerini su basanlar, evlerinden çıkamayanlar oldu. Ortaya çıkan felaketin sorumluları kimdir? Bu belediyeleri yöneten kimdir? Bu koloniyi yönetenler kimdir?

Koloni yönetimiyle 40 yıldan fazladır işbirliği içinde olan kimlerdir? Hangi siyasi partilerdir? Kolonyalizm toplumun içindeki bütün ilişkiler ağını çürütür. Kurumları çürütür. Siyaseti çürütür. Bu halk çok yoksul bir halktır. Zenginlik sürdüğünüz arabalar değildir. Bir halkın zenginliği kurumlarıdır, demokrasisidir, adaletidir.

Dün birçok insan sistemin kurbanı oldu. Bu sistemi destekleyenler, sistemi desteklemeyenler herkes kurban oldu. Çünkü kolonyalizm bütün kamu kuruluşlarını yok eder. Halkın en önemli zenginliği ve gücü kamu kuruluşlarıdır. Dün bir çok insan celladıyla baş başa kaldı. Kurban oldu.

Çünkü kolonyalizm her gün kurban yaratır. Kapınızı çalar. Sizi yoklar. Uyarılar verir. Gün gelir yarattığı sistem canınızı alır. Bu işin içi dışı yoktur. Dün her kurban yalnızdı. Ellerinden tutacak mağduriyetlerini giderecek bir kamu karşılarında yoktu. Hesap soracak ve hesap verecek biri de yoktu. Çünkü kolonyalizm de hesap veren olmaz. Düzen öyle kurulur. Demokrasi olmaz. Demokrasi sandığa gidip oy vermek değildir. Hesapların sorulmasıdır. Hesapların verilmesidir de aynı zamanda.

Kolonyalizmde hesap sorulamaz. Buna izin vermez çünkü hesap sorulmaya başlanırsa varılacak yer bellidir. Bu düzeni yaratanlardır. Tatar’la uğraşmak, Benli’ye laf atmak boşunadır. Beyin TC elçiliğidir. Bu ülkede patronları ve iş bilmez figüranları o korur. Tam da bu yüzden özgürlük! Tam da bu yüzden anti kolonyalist siyasal hareket…

Kendi kurultayını bile yapamayan siyasi partilerin yaratacağı siyasal yapıdan ne beklerdiniz? Kendi cumhurbaşkanını bile seçemeyen siyasi yapıdan ne beklerdiniz? Dua edin!

Yeni yıl arifesinde bu rejimde bugün de öldürülmediniz! Çünkü dün iş cinayetinden bir işçi öldürüldü! Hesap soran yok! Hesap veren de olmayacak! Sıra size de gelecek!

Halil Karapaşaoğlu

Halil Karapaşaoğlu

Halil Karapaşaoğlu 1985 yılında Kıbrıs’ta doğdu. 2008 yılında, Doğu Akdeniz Üniversitesi, İngiliz Dili Edebiyatı ve İnsani Bilimler bölümünden mezun oldu. 2018 yılında, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Radyo, TV ve Sinema bölümünde, mastere başladı. 2013 yılında ilk şiir kitabı “Acı Biberli Aşk”ı yayınladı. “Ahir Zaman Âlemi” isminde yeni şiir dosyası yayınlanmayı beklemektedir.

LGBT kitapcık