AktüelPolitika“Herkes İçin İnsan Hakları” konferansı yapılıyor

10 Aralık İnsan Hakları Günü kapsamında Kıbrıs Türk Barolar Birliği tarafından "Herkes İçin İnsan Hakları" konferansı düzenleniyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 10, 2019
Djumba Hotel & Cafe

10 Aralık İnsan Hakları Günü kapsamında Kıbrıs Türk Barolar Birliği tarafından “Herkes İçin İnsan Hakları” konferansı düzenleniyor.

Konferans bu akşam1(0 Aralık Salı,) saat 17:00’de Kıbrıs Türk Barolar Birliği’nde düzenlenecek.

Birlikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin BM Genel Kurulu tarafından 1948 yılında kabul edildiği gün olan 10 Aralık tarihinde, Barolar Birliği çatısı altinda bir panel gerçekleştiriyoruz. “Herkes Için İnsan Hakları” başlığı altında, insan haklari arasında genellikle görmezden gelinen ve ceza hukukunun önemli prensiplerden biri olan “masumiyet karinesini” tartışmaya açıyoruz. Konuyu hem hukuki hem de basın mensuplarının sorumlulukları üzerinden irdeleyeceğiz. “

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©