koronavirusHerkes başının çaresine baksın!

Sağlık Bakanlığı’nın dün duyurduğu PCR zorunluluğu kararı sonrası bugün hastanelere akın oldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanlığı’nın dün duyurduğu PCR zorunluluğu kararı sonrası bugün hastanelere akın oldu. Yoğun talepten dolayı PCR testleri geçici bir süreliğine durdurulurken, Sağlık Bakanı Ali Pilli bundan böyle kendini koruma görevinin kişilere kaldığını söyledi.

Sağlık Bakanlığı, “aşırı yoğunluk ve talepten dolayı, kapasitenin üzerine çıkılması sebebiyle, ülke genelinde yapılan PCR testlerinin ikinci bir duyuruya kadar durdurulduğunu” açıkladı.

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, vakaların hız kesmeden arttığını, bugün daha da artış beklendiğini söyleyerek, vatandaşlara evde izole olma çağrısında bulundu. Pilli, “Lütfen herkes evlerinde izole olsun. Bundan böyle kendini koruma görevi kişilere kalmıştır. Bulaş yükselişle artmaya devam etmektedir” dedi.

Sağlık Bakanlığı, ikinci bir açıklama test alanlarında bulunan kişilerin PCR testlerinin yapılacağının ancak yeni kayıt alınmayacağını duyurdu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık