koronavirusHer yerden pozitif vaka haberleri geliyor

Hükümetin 1 Temmuz itibariyle uçuşları başlatmasının ardından, Kıbrıs'ın kuzeyinde salgın kontrolden çıktı. Cuma gününden bugüne, 36 vaka tespit edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 24, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Hükümetin 1 Temmuz itibariyle uçuşları başlatmasının ardından, Kıbrıs’ın kuzeyinde salgın kontrolden çıktı. Cuma gününden bugüne, 36 vaka tespit edildi.

Kıbrıs’ın kuzeyinden hem yerel, hem de ihraç koronavirüs vakası haberleri geliyor. 1 Temmuz’da hükümetin tüm uyarılara rağmen kapıları açmasının ardından yeniden başlayan salgın, kontrolden çıkmak üzere. Sadece hafta sonu 36 pozitif koronavirüs vakası tespit edildi. Sağlık alarm veriyor. Vaka sayılarındaki hızlı yükseliş, sağlık profesyonellerini tedirgin etti.

Bugün sabah itibariyle, Lefkoşa’da hizmet veren bir Azra Butik adlı iş yerinin sahibi koronavirüs testinin pozitif sonuç verdiğini duyurdu. Azra Butik’in sahibi, “Ben, eşim ve kızım covid-19 pozitif” çıktık diyerek, “Olmaz demeyin, olur. Tedbiri elden bırakmayın” çağrısında bulundu.

Ercan’da da vakalar artıyor

Geçtiğimiz gün Türkiye’den geldiği ifade edilen bir işçide pozitif koronavirüs vakası tespit edilmesinin ardından, şantiye karantinaya alınmıştı. Bugün ise yeni Ercan Havalimani şantiyesinde inşaat mühendisi olarak çalışan Erdoğan Selkan, Kovid-19 olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu. Selkan, yaptığı açıklamasında, ailesi dışında kimseyle temasının olmadığını da belirtti.

Sağlık Bakanlığı, yeni vakalarla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..