AktüelEkonomiHer şeye zam geldi, maaşa artış yok

Asgari Ücret Saptama Komisyonu, 2020 yılının ilk ücretini belirlemek üzere dün toplandı. Toplantıdan dün de bir karar çıkmadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 31, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Asgari Ücret Saptama Komisyonu, 2020 yılının ilk ücretini belirlemek üzere dün toplandı. Toplantıdan dün de bir karar çıkmadı.

Asgari Ücret Saptama Komisyonu, 2020 yılının ilk asgari ücretini belirlemek üzere toplandı ancak yeni asgari ücret bu toplantıda da belirlenemedi.

Yenidüzen’in haberine göre, Komisyonun haftaya Cuma günü aynı saatte yeniden toplanacağı açıklandı. Çetin pazarlığın yaşandığı toplantıda gerginlik de yaşandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapılan toplantı sonrası YeniDüzen gazetesine açıklama yapan Hür-İşçi Sendikaları Federasyonu Genel Sekreteri Ali Yeltekin, artışın brüt 3 bin 604 TL, net 3 bin 135 TL olarak konuşulduğunu belirtti. Yeltekin, Çalışma Bakanlığı’nın %6 artışı öne sürdüğünü, ancak işveren temsilcileri ile işçi temsilcilerinin bunda çekimser kaldığını ve kabul etmediğini söyledi.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık