Gazedda'nın GündemikoronavirusHer gün binlerce yeni vaka varken kapıları açmaya hazırlanıyoruz

Türkiye'de her gün binlerce yeni vaka çıkmaya devam ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Türkiye’de her gün binlerce yeni vaka çıkmaya devam ediyor. Dünyanın birçok farklı ülkesi, Türkiye’yi halen “tehlikeli bölge” olarak nitelerken, Kıbrıs’ın kuzeyindeki idare, 1 Temmuz itibariyle Türkiye’den karantinasız gelişleri açmayı planlıyor.

Türkiye’de son 24 saatte 1248 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 22 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 186 bin 493, can kaybı 4 bin 927 oldu.

Kıbrıs’ın kuzeyi Türkiye’ye kapıyı açtı

Kıbrıs’ın kuzeyindeki idareciler geçtiğimiz haftalarda yaptığı toplantısında 1 Temmuz itibariyle açılma kararı alındığını açıklamıştı.

Özersay, 1 Temmuz’dan itibaren ülkeye gelecek herkesin ülkesinin risk grubuna göre 3 kategoride değerlendirileceğini açıkladı. Türkiye, A grubunda yer alıyor.

A grubunda olan ülkelerden kişiler, 1 Temmuz’dan itibaren Kıbrıs’a gelebilecek ve tüm yolculardan 72 saat içinde yapılan ve sonucu negatif olan PCR test istenecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık