DünyaHDP: YSK hukuku çiğnedi, kendini inkar etti

HDP, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul kararına sert tepki gösterdi: “YSK hukuku çiğneyerek, kendini inkar ederek ve iktidar baskısına boyun eğerek, zerre kadar demokratik meşruiyeti olmayan bir karar almıştır. Hakimler bir kez daha cübbelerini iliklemiş, vicdani ve hukuki değerleri yok saymıştır.” Yüksek Seçim Kurulu’nin İstanbul kararına, HDP sert tepki gösterdi. HDP’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, HDP Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) yarın toplantı yaparak YSK kararını ve açlık grevlerini ele alacağı belirtildi. HDP’nin açıklamasında, “Yüksek...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 6, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

HDP, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul kararına sert tepki gösterdi: “YSK hukuku çiğneyerek, kendini inkar ederek ve iktidar baskısına boyun eğerek, zerre kadar demokratik meşruiyeti olmayan bir karar almıştır. Hakimler bir kez daha cübbelerini iliklemiş, vicdani ve hukuki değerleri yok saymıştır.”

Yüksek Seçim Kurulu’nin İstanbul kararına, HDP sert tepki gösterdi. HDP’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, HDP Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) yarın toplantı yaparak YSK kararını ve açlık grevlerini ele alacağı belirtildi.
HDP’nin açıklamasında, “Yüksek Seçim Kurulu, hukuku çiğneyerek, kendini inkar ederek ve iktidar baskısına boyun eğerek, zerre kadar demokratik meşruiyeti olmayan bir karar almıştır. Hakimler bir kez daha cübbelerini iliklemiş, vicdani ve hukuki değerleri yok saymıştır” denildi.
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..