AktüelMüzakerelerHayaller dünyasında bir Ersin Tatar

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hayaller dünyasında Cenevre'ye gidiyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hayaller dünyasında Cenevre’ye gidiyor. Cenevre’ye iki devletin egemen eşitliği temelinde iş birliğini içeren yeni vizyon ile gideceklerini belirten Tatar, bunun önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, “Cenevre’ye elimiz güçlü gidiyoruz” iddiasında bulundu.

Cenevre’de gerçekleşecek olan 5+BM gayrı resmi toplantısı ile ilgili soruya cevaben atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre’ye iki devletin egemen eşitliği temelinde iş birliğini içeren yeni vizyon ile gideceklerini belirterek, bunun önemli bir adım olduğu hayallerini yaşamayı sürdürüyor.

Tatar, Türkiye’nin bölgede artan gücü ile kktc’ye verdiği destekle, ‘devletin’ daha ileriye taşınması noktasında Cenevre’ye elinin daha güçlü gideceğini iddia ederek, yeni vizyonun temelinde mücahit Kıbrıslıtürk halkının mücadelesi, şehitleri, emeği, fedakarlığı ve self-determinasyon hakkı olduğunu savundu.

Tatar, Crans Montana’da Kıbrıs Cumhuriyeti’nin masayı terk etmesi ile sona eren federasyon temelinde bir müzakere sürecine geri dönmenin artık mümkün olmadığını da iddia ederek, federasyona yönelik çabaların tükenmiş olduğunu savundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık