AktüelGazedda'nın GündemiHavalimanının adını değişemiyor ama egemen eşit iki devlet istiyor

Yönettiğini sandığı devletin havalimanının adını bile bir başka ülkeye danışmadan değişemeyen Cumhurbaşkanı’na ne denir?
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yönettiğini sandığı devletin havalimanının adını bile bir başka ülkeye danışmadan değişemeyen Cumhurbaşkanı’na ne denir?

Kıbrıs’ın kuzeyinde yine sıradan bir gün yaşanıyor. Egemen eşitlik zırvası dört bir tarafı kavururken, Ersin Tatar Ercan Havalimanı’nın ismini değişebilmek için Türkiye’nin onayına başvurdu. 

Yeni inşa edilmekte olan havaalanına Dr. Fazıl Küçük’ün isminin verilmesiyle ilgili Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla istişarelerde bulunduğunu, bu durumun Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinde de memnuniyet yarattığını belirten atanmış Cumhurbaşkanı Tatar, Şehit Pilot Yüzbaşı Ercan’ın isminin de Geçitkale Havalimanı’na verilmesinin düşünüldüğünü kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık