AktüelEkolojiHatay’da sahile petrol atığı vurdu

Suriye‘de bir enerji santralinden yayılan petrol sızıntısı Akdeniz kıyısındaki ülkeleri tehdit ederken, Türkiye‘nin Hatay ilinin Samandağ sahiline petrol atıkları vurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 3, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Suriye‘de bir enerji santralinden yayılan petrol sızıntısı Akdeniz kıyısındaki ülkeleri tehdit ederken, Türkiye‘nin Hatay ilinin Samandağ sahiline petrol atıkları vurdu.

Hatay’ın Samandağ ilçesinde öğle saatlerinde deniz üzerinde petrol olduğu tahmin edilen kirlilik tespit edildi.

Sahile vuran petrol atığının nereden geldiğine yönelik Samandağ Kaymakamlığı tarafından çalışma başlatıldı.

Sağlamtaş: Atığın Kıbrıs büyüklüğünde olduğu bilgisini aldık

Tekebaşı Su Ürünleri Kooperatifi Çevlik Balıkçı Barınağı Başkanı Erkan Sağlamtaş, “Dün itibariyle Liman Başkanlığı’ndan denizde Kıbrıs açıklarında denizde petrol olduğu ve bizim sahillere akıntıyla sürüklendiği haberini aldık” ifadelerini kullandı.

Sabaha karşı bununla ilgili müdahale için römorkör geldiğini belirten Sağlamtaş, römorkör kaptanından atığın Kıbrıs büyüklüğünde olduğu bilgisini aldıklarını söyledi.

Sağlamtaş konuyla ilgili son olarak, “Maalesef petrolün atığını sahilde inceledik. Bu petrol buraya kadar geldi. Ciddi anlamda çevresel bir felaketle karşı karşıyayız. İnşallah gerekli müdahaleler yapılır ve bu felaketten kurtuluruz” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık