koronavirusHastaneye yatış arttığı için sağlık sisteminin maruz kaldığı baskı artıyor

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde Hastaneye yatırılan hastaların sayısının artmasından dolayı sağlık sisteminin maruz kaldığı baskı artıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 10, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde Hastaneye yatırılan hastaların sayısının artmasından dolayı sağlık sisteminin maruz kaldığı baskı artıyor.

Son 24 saatte hastaneye yatırılan koronavirüs hastalarının sayısının 30 kişi artmasından dolayı sağlık sisteminin maruz kaldığı baskı artıyor. Devlet hastanelerinde 235 covid hastası tedavi altında bulunuyor.

Devlet Sağlık Hizmetleri Örgütü Basın Sözcüsü Haralambos Harilau, PIK’e yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde hastaneye yatırılan hastaların sayısının artmasının beklendiğini ve covid hastalarının sayısının 300’ü geçmesi olasılığı bulunduğunu belirtti.

Devlet hastanelerinde artık en ağır vakaların tedavi gördüğünü çünkü 2 covid hastasından birinin yoğun bakım veya geliştirilmiş bakım ünitesinde bulunduğunu kaydetti.

Harilau, hasta sayısının artması sebebiyle gün geçtikçe devlet hastanelerindeki durumun daha zor olduğunu söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık