AktüelGazedda'nın GündemiHastane yangını 3’üncü canı da aldı!

Dün sabah saatlerinde Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde çıkan yangında hayatını kaybeden insan sayısı 3’e yükseldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 29, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dün sabah saatlerinde Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde çıkan yangında hayatını kaybeden insan sayısı 3’e yükseldi.

Devlet hastanesinde önceki gün çıkan yangın nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören ve özel hastaneye sevk edilen 80 yaşındaki Zalihe Karabey de yaşamını yitirdi.

Sevk edilirken kalbi durdu…

Kıbrıs Gazetesi’nin haberine göre, Zalihe Karabey’in torunu Şermin Yaradanakul, anneannesinin 18 Şubat’tan itibaren Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi gördüğünü ve durumunun iyiye gittiği günlerde önceki gün yaşanan yangın faciası nedeniyle sevk sırasında kalbinin durduğunu, durumunun çok ağırlaştığı belirtilmişti.

Ölü sayısı 3’e yükseldi

80 yaşındaki Zalihe Karabey’in de hayatını kaybetmesiyle birlikte, dün çıkan yangın nedeniyle hayatını kaybeden yurttaş sayısı 3’e yükseldi.

Dün sabah çıkan yangın sırasında hastane yoğun bakım servisinde yatılı tedavi gören 74 yaşındaki Asım Uyguroğlu ve 62 yaşındaki Erdoğan Kalaycılar yaşamını yitirmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık