koronavirusHasta başı sistemler haftaya tamamlanacak

Pandemi Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Özyılkan, koronavirüs süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 7, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Pandemi Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Özyılkan, koronavirüs süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yangın birçok soruna neden olmuştur. Bakanlıkla birlikte bu süreci koordine etmeye çalışırken 10 Mart’ta ilk kez koronavirüs vakasına rastladık. Vaka bildirildiği gibi polisle birlikle ilgili mücadele başlamıştır.

Kendi içimizde de bunlara önlemler almaya çalışıyoruz. 11 yataklı Nöroloji Servisi’ni ve 6 yataklı servisi bu amaca uygun şekilde dizayn etmeye çalıştık. Uygun röntgen cihazını bu bölüme almaya çalıştık. Hızlı ilerleyen virüs nedeniyle, yeni servislerin açılması gündeme geldi.

Tomografi ihtiyacı da bu hastalarda kullanılması gündeme geldi. Tomografiyi de koronavirüs hastalarında kullanmak üzere, yeni hastane içinde kullanma yönüne gittik. Ayakta tanı servisimizi de ayrı izole bir yer yapmaya çalıştık.

Hasta sayımız arttıkça, hastanenin pandemi hastanesi olması yönünde karar kılındı. Buna göre yapılanmaya başladık. Pandemi hastanesinde çalışan ekipler oluşturuldu. Adanın her yerinden ilk anda 32 doktor ve 11 enfeksiyon uzmanları ile radyoloji ve anestezi uzmanları ile müdahale şekli dizayn edildi.

Bakanlık doğabilecek ventilatör ihtiyacı için çalışmaya başladı. 37 ventilatörümüz var,12 yeni doğan toplamda 52 ventilatörümüz var. Ayaktan tanı merkezimizde hasta başı sistemleri için çalışmalar başlatıldı. 50 yatağa uygun şekilde tasarlanmaktadır. Hafta sonuna kadar tamamı bitirilecektir. Hastanede, yangın sonrası etkilenen birçok bölüm var. Onların tamir ve tadilatı sürüyor. Ayılma bölümümüzün yanık bölümleri tamir edilerek devreye sokuldu. Ameliyathane hazır hale getirildi. KVC yoğun bakım kullanılacak hale getirildi. Cerrahi yoğun bakımda çalışmalar sürüyor. Bizler, 130 hemşire, tıbbi sekreter, idari amir ve kadrolarla birlikte, tüm hastalarımızla birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Halkımızdan isteğimiz evde kalsınlar. Bugünleri en az zararla geçirmek hepimizin dileğidir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık