AktüelGazedda'nın GündemiHasan Esendağlı yeniden Baro Başkanı

Kıbrıs Türk Barolar Birliği 16. Dönem Olağan Genel Kurulu bugün Lefkoşa’da Hiden Garden’da gerçekleşti. Başkanlığa tek aday olarak katılan Av. Hasan Esendağlı yeniden seçildi. Üç yılda bir yapılan Kıbrıs Türk Barolar Birliği Olağan Genel Kurulu saat 14.30’da başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 21, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Barolar Birliği 16. Dönem Olağan Genel Kurulu bugün Lefkoşa’da Hiden Garden’da gerçekleşti. Başkanlığa tek aday olarak katılan Av. Hasan Esendağlı yeniden seçildi. Üç yılda bir yapılan Kıbrıs Türk Barolar Birliği Olağan Genel Kurulu saat 14.30’da başladı. Toplantıda divanın kurulmasının ardından mali rapor okunarak oy birliği ile aklandı. 

Genel Kurulda Başkanlık, Baro Konseyi, Disiplin Kurulu ve Yüksek Adliye Kurulu Üyesi seçimi yapıldı. Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanlığına tek aday olan Av. Hasan Esendağlı oy birliği ile seçildi. Baro Konseyi Üyeliğine, Av. Erdaş Erbilen, Av. Vedat Tezcan ve Av. Özgü Özyiğit seçilirken Disiplin Kurulu Üyeleri Özkul Özyiğit Süleyman Dolmacı, Hüseyin İzveren, Ezer Özsoy ve Uygar Kalmaz’dan oluşurken yedek üye olarak Zehra Delibaş ve Tülin Alpagut seçildi.

Yüksek Adliye Kurulu Üyesi olarak da Av. Süleyman Dolmacı seçildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık