AktüelGazedda'nın GündemiHarmancı: Yazıklar olsun, adaletiniz batsın

Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Yayla köyünden ülkeye giriş yapmak isteyen mültecilerle ilgili açıklama yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 9, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı iki mültecinin polis tarafından vurulmasıyla ilgili olarak kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamamda, “yazıklar olsun, adaletiniz batsın” dedi.

Harmancı’nın açıklaması şu şekilde:

 “Daha 2 hafta önce ülkedeki kuralların tümünü çiğneyerek gelen bir jeti ve içindekileri nerdeyse ayaklarına kırmızı halı sererek ülkeye sokarken, hayatları ile sınanan sırf yaşamak için botlarla mafyanın elinde ülkelerinden kaçan, üzerlerine bombalar atılan insanları ise ateş açarak karşılıyoruz.

Yazıklar olsun, adaletiniz batsın.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık