koronavirusHarmancı: Defin işlemleri ile ilgili tarafımıza genelge verilmedi

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, bugün koronavirüsle ilişkili olarak hayatını kaybeden Ümit Tilki'nin defin işlemleriyle ilgili kendilerine herhangi bir genelge verilmediğini kaydetti. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 7, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, bugün koronavirüsle ilişkili olarak hayatını kaybeden Ümit Tilki’nin defin işlemleriyle ilgili kendilerine herhangi bir genelge verilmediğini kaydetti. Açıklama şöyle:

Yeni tip Coronavirüs dolayısı ile vefat eden ve bugün toprağa verdiğimiz Ümit Tilki’ye rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileklerimi iletirim.

Lefkoşa Türk Belediyesi olarak defin işlemini bugün gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Defin işlemleri ile ilgili olarak tarafımıza herhangi bir genelge verilmemiştir, bugüne kadar Türkiye Sağlık Bakanlığı, dünya sağlık örgütü dökümanlarını inceleyerek ve Tabipler Birliği Başkanı sevgili Özlem Gürkut ve emekli başhekimimiz sevgili Bülent Dizdarlı ile istişare ederek defin prosedürlerini belirlemiş bulunuyoruz.

Bu gerçekten üzücü bir tablodur, bu konuda tarafımıza çoktan resmi olarak izlenmesi gereken prosedürler iletilmeliydi.

Umarım bu yaptığımız son işlem olarak kalır. Bir kez daha yaslı ailemize başsağlığı dileklerimi iletirim.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık