AktüelMedya OdasıHarmancı: Buradaki yapı gün geçtikçe korktuğumuz her şeyi bir bir başımıza getirecek

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, sosyal medya hesabından açıklama yaparak 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşananlar ile ilgili açıklama yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, sosyal medya hesabından açıklama yaparak 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşananlar ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamasında seçimlerde müdahale olduğu fikriyle hazırlanan raporun tarihe ve uluslararası kamuoyuna bir not düşebilmek için oldukça önemli olduğunu vurgulayan Harmancı, bu raporun gidişatı değiştirme imkanı olmadığını da söyledi.

Harmancı’nın açıklaması şöyle:

Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerden yaşananlar hepimizin iliklerine kadar hissettiği, adeta toplumun bir karabasan gibi üzerine çöken çok ağır bir müdahaleydi.

Yaşananlar açık ve seçik buradaki tüm insanların gözlerinin içine sokula sokula gerçekleştirildi. Müdaheleyi yapanlar bunu saklama ihtiyacı dahi duymadı. Tüm yaşananlar ışığında aslında dün yayımlanan rapor tarihe ve uluslararası kamuoyuna bir not düşebilmek için oldukça önemli.

Rapora katkı koyan herkese ben de teşekkür ediyorum. Mamafi gidişatı bu raporun değiştirme imkanı yok, Türkiye’deki demokrat çevrelerin geç uyanmasının da bize bir faydası yok, Avrupa’nın o dönem yapmış olduğu “duymadım, görmedim ve bilmiyorum” tavrını da ben asla unutmayacağım.

Buradaki yapı gün geçtikçe korktuğumuz her şeyi bir bir başımıza getirecek, yakında bu ekonomik şartlarla bir çok insan göç edecek, yerimiz zaten çok kolay doluyor.

Bize özetle bizden başka birinden fayda yok. Ya gidişatı durduracağız ve bize (kendimize) saygı duyulması için her türlü zorluğu göze alıp başarılı olacağız ya da yok olacağız.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık