AktüelGazedda'nın GündemiHarmancı: “Bize dayatılan ve iki beden küçük olan bu gömleğe sığmayız”

"Kendi gömleğimizi biz diker, biz giyeriz!"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Sol Hareket kurucu üyelerinden Abdullah Korkmazhan’a dava açılmasına tepki göstererek “Abdullah Korkmazhan nezdinde 2 haftadır yürütülen düşünce ve ifade özgürlüklerini daraltma çalışmaları sonu sürpriz olmayan bir filmin fragmanı niteliğindedir” dedi.

Harmancı kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “korkmadan yüzlerine yüzlerine tekrar tekrar söylemek gerek, yanlışı anlatmak gerek.Biz; bize dayatılan ve iki beden küçük olan bu gömleğe sığmayız. Kendi gömleğimizi biz diker, biz giyeriz!” dedi.

LTB Başkanı Harmancı’nın açıklaması şöyle:

Abdullah Korkmazhan nezdinde 2 haftadır yürütülen düşünce ve ifade özgürlüklerini daraltma çalışmaları sonu sürpriz olmayan bir filmin fragmanı niteliğindedir. Elbette arkadaşlarımız yalnız değildir ve dayanışmamız her koşulda sürecektir. Özenerek kendilerini başka bir formata koymaya çalışanlar var; bu coğrafyanın özü buna müsait değildir ve müsade etmez. Farklılıklarımızı özgür bir biçimde ifade etme kültürümüz vardır, kendi kurultaylarına müdahale edilmesini bile içlerine sindirebilenleri ve bunu davet edenleri elbette bundan ayrı tutuyorum. Korkmadan yüzlerine yüzlerine tekrar tekrar söylemek gerek, yanlışı anlatmak gerek.Biz; bize dayatılan ve iki beden küçük olan bu gömleğe sığmayız. Kendi gömleğimizi biz diker, biz giyeriz!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık