AktüelEkolojiGazeddapod“Harekete geçmemiz gerek. Böyle devam ederse gelecek çok kötü olacak.”

Mağusa’da iki aydan beridir iklim ve gelecekleri için eylem yapan ve geçtiğimiz hafta protestolarını Meclis önüne taşıyan iklim grevcileriyle ayak üstü sohbet ettik. Dinlemek için: Hiçbir yerden haberler Hiçbir yerden haberler – Eşikten sesler… Can Kaptanoğlu: “Fosil yakıtlarla dönen sistemin yıkılması gerek. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmemiz lazım. Fosil yakıtlardan kurtulmalıyız.” Aysel Erkanlı: “Bu ülkeden başlayarak bir değişim başlamalı. Bireysel değil toplumsal ve hatta küresel çıkarları savunmalıyız. Yılın çoğu ayında güneş olan bir ülkede bu şekilde...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 8, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Mağusa’da iki aydan beridir iklim ve gelecekleri için eylem yapan ve geçtiğimiz hafta protestolarını Meclis önüne taşıyan iklim grevcileriyle ayak üstü sohbet ettik.

Dinlemek için:

Hiçbir yerden haberler

Hiçbir yerden haberler – Eşikten sesler…

Can Kaptanoğlu: “Fosil yakıtlarla dönen sistemin yıkılması gerek. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmemiz lazım. Fosil yakıtlardan kurtulmalıyız.”

Aysel Erkanlı: “Bu ülkeden başlayarak bir değişim başlamalı. Bireysel değil toplumsal ve hatta küresel çıkarları savunmalıyız. Yılın çoğu ayında güneş olan bir ülkede bu şekilde enerji tüketmemiz tamamen bir saçmalık”

Fatoş Dalokay: “İnsanların bu konuda bilinçlenmesi lazım. Devletin de bu konuda harekete geçmesi lazım.”

Simge Oy: “Bence ülkemizde artık bir değişim olması gerekiyor. Zaman geçtikçe her şey daha zor hale geliyor. Artık harekete geçmemiz gerek. Eğer böyle devam edersek bence gelecek çok kötü olacak.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©