AktüelMüzakerelerHaravgi: 6 Başlıkta 50’den Fazla Açıkta Konu Var

Haravgi Gazetesi, Kıbrıs sorununda devam eden müzakerelerde 6 başlıkta 50’den fazla açıkta konu bulunduğunu yazdı. Haravgi haberi manşetten “Diyalog Müzakerecilerle Yeniden Başlıyor… 6 Başlıkla İlgili 50’den Fazla Açıkta Konu Var” başlığıyla aktardı. Gazete güvenilir kaynaklarına dayanarak, Kıbrıs sorunundaki 6 ana başlıkla ilgili açıkta kalan 50’den fazla konu bulunduğunu, bunlar arasında ciddi anlaşmazlıklar kaydedilen ciddi konular da olduğunu vurguladı, şunları ekledi: “Mülkiyet konusu (duygusal bağlar, ilk söz hakkı mal sahibinde mi, kullanıcıda mı olacak, v.b.), Omorfo...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 5, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Haravgi Gazetesi, Kıbrıs sorununda devam eden müzakerelerde 6 başlıkta 50’den fazla açıkta konu bulunduğunu yazdı.

Haravgi haberi manşetten “Diyalog Müzakerecilerle Yeniden Başlıyor… 6 Başlıkla İlgili 50’den Fazla Açıkta Konu Var” başlığıyla aktardı.

Gazete güvenilir kaynaklarına dayanarak, Kıbrıs sorunundaki 6 ana başlıkla ilgili açıkta kalan 50’den fazla konu bulunduğunu, bunlar arasında ciddi anlaşmazlıklar kaydedilen ciddi konular da olduğunu vurguladı, şunları ekledi:

“Mülkiyet konusu (duygusal bağlar, ilk söz hakkı mal sahibinde mi, kullanıcıda mı olacak, v.b.), Omorfo (Güzelyurt) ve hatta kıyı şeridi ve geri dönecek göçmen sayısıyla ilgili Toprak kriterleri de var. Müzakere heyetinden kaynaklar sadece göçmen sayısının havada kaldığını bunda da kolayca yakınlaşma sağlanabileceğini düşünüyor. Kıyı şeridi konusu da kolay görülüyor, zaten toprak düzenlemesi anlaşmasından ortaya çıkacak.

Bu konuda, yüzde birlik puanla kapanacak bir uzlaşı vardır:

Kıbrıs Türk tarafının yüzde 29,2 ve Rum tarafının yüzde 28,2.Açıkta kalan ve çok ciddi addedilen diğer konular ise yönetime, AB ile ilgili konularda karar alma mekanizmasına etkin katılım, Merkez bankası yönetiminin oluşumu, v.b.’dir.”

tak

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık