AktüelBilimYaşamHarari: En kötü senaryo dijital diktatörlükler

‘Sapiens’ ve ‘Homo Deus’ kitaplarıyla insanların bilim ve tarihe ilgisini artıran İsrailli tarihçi Yuval Noah Harari, yakın gelecekte problemlerimizin temelini biyoteknoloji ve yapay zekanın oluşturacağını söylüyor. Diken‘in çevirdiği ve  Business Insider dergisinde yer alan mülakatta sosyal medyanın kısa sürede yok olacağına inanmadığını dile getiren tarihçi, ‘dijital diktatörlük’ riskine dikkat çekiyor. Harari, geçen yıl yayınlanan kitabı ‘Homo Deus’ta teknolojik gelişmelerin insanı ‘tanrı mertebesi’ne yükselteceğini savunmuştu. ‘Sapiens’ kitabında ise insanlığın bugünlere nasıl geldiği anlatılıyordu. İsrailli tarihçi o kadar meşhur oldu ki kitapları başka dillere çevrilmek bir kenara,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 27, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

‘Sapiens’ ve ‘Homo Deus’ kitaplarıyla insanların bilim ve tarihe ilgisini artıran İsrailli tarihçi Yuval Noah Harari, yakın gelecekte problemlerimizin temelini biyoteknoloji ve yapay zekanın oluşturacağını söylüyor.

Diken‘in çevirdiği ve  Business Insider dergisinde yer alan mülakatta sosyal medyanın kısa sürede yok olacağına inanmadığını dile getiren tarihçi, ‘dijital diktatörlük’ riskine dikkat çekiyor.

Harari, geçen yıl yayınlanan kitabı ‘Homo Deus’ta teknolojik gelişmelerin insanı ‘tanrı mertebesi’ne yükselteceğini savunmuştu. ‘Sapiens’ kitabında ise insanlığın bugünlere nasıl geldiği anlatılıyordu.

İsrailli tarihçi o kadar meşhur oldu ki kitapları başka dillere çevrilmek bir kenara, dünyada fikirleri en çok merak edilen isimlerden biri haline geldi.

Haberin tümü için tıklayınız:

‘Sapiens’in yazarı Harari: En kötü senaryo dijital diktatörlükler – Diken

‘Sapiens’ ve ‘Homo Deus’ kitaplarıyla insanların bilim ve tarihe ilgisini artıran İsrailli tarihçi Yuval Noah Harari, yakın gelecekte problemlerimizin temelini biyoteknoloji ve yapay zekanın oluşturacağını söylüyor. Sosyal medyanın kısa sürede yok olacağına inanmadığını dile getiren tarihçi, ‘dijital diktatörlük’ riskine dikkat çekiyor.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık