AktüelEkonomi PolitikPolitikaHapisten çıktı protokole oturdu

Haftalar süren boykot çağrısının ardından bugün gerçekleşen Büyükkonuk Eko-Gün etkinliğinin geçtiğimiz yıllara oranla oldukça düşük katılımlı gerçekleşti. Etkinliğe Cumhurbaşkanı, başbakan ve hükümet yetkilileri de dahil olmak üzere herhangi bir devlet yetkilisi katılmazken, 22 Ocak olaylarında başı çeken ve ardından hapis yatan Mehmet İpek’in protokolde oturduğu gözlemlendi. Cumhurbaşkanı ve hükümet yetkililerinin Büyükkonuk festivaline gitmemeleri sosyal medyada takdir kazanırken, Ahmet Sennaroğlu da yaptığı yazılı açıklamada festivale gelmeyen yetkililere teşekkür ederek sevgilerini iletti. Ayrıca festivale Barbarso Şansal’a saldıran...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 14, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Haftalar süren boykot çağrısının ardından bugün gerçekleşen Büyükkonuk Eko-Gün etkinliğinin geçtiğimiz yıllara oranla oldukça düşük katılımlı gerçekleşti.

Etkinliğe Cumhurbaşkanı, başbakan ve hükümet yetkilileri de dahil olmak üzere herhangi bir devlet yetkilisi katılmazken, 22 Ocak olaylarında başı çeken ve ardından hapis yatan Mehmet İpek’in protokolde oturduğu gözlemlendi.

Cumhurbaşkanı ve hükümet yetkililerinin Büyükkonuk festivaline gitmemeleri sosyal medyada takdir kazanırken, Ahmet Sennaroğlu da yaptığı yazılı açıklamada festivale gelmeyen yetkililere teşekkür ederek sevgilerini iletti.

Ayrıca festivale Barbarso Şansal’a saldıran ve çeşitli suç olaylarında hakkında davalar bulunan MDP başkanı Buray Büsküvütçü de katıldı. Büsküvütçü ile festivale katılan insanlar fotoğraflar çektiler.

Toplum unutmadı

Büyükkonuk Festivali’nin düşük katılımlı geçmesi ve hükümet yetkililerinin de etkinliğe katılmamaları bir yandan haftalardır süren boykot çağrılarının karşılık bulduğunu gösterirken diğer yandan toplumun yakın geçmişte yaşanan şiddet olaylarını sineye çekmediği ve unutmadığı yönünde de yorumlanmakta.

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık